JPK – uwaga na nieuczciwe biura rachunkowe

Jesteśmy w szoku. Nie dlatego, że od 2018 mamy obowiązek w Państwa – jako mikroprzedsiębiorców – imieniu przekazywać elektroniczną wersję ewidencji VAT. Temat – w przypadku mikro – banalnie prosty. Szczególnie dla biur, które powinny korzystać z odpowiedniego oprogramowania, zapewniającego – w ramach licencji – aktualizację zawierającą funkcję tejże elektronicznej wysyłki. Parę dodatkowych kliknięć – minuta, góra dwie pracy.

Jesteśmy w szoku – gdyż dochodzą do nas informacje z różnych regionów naszego kraju, że niektóre biura rachunkowe postanowiły dodatkowo zarobić na swoich klientach wykorzystując obowiązek wysyłki JPK jako pretekst do podniesienia cen  za usługi nawet o 500 zł. Sporo – jak na 2 minuty dodatkowej pracy w miesiącu.

Apelujemy zatem do Państwa – nie dajcie się oszukać. JPK to problem biura rachunkowego, nie jego klientów. Dla uczciwego biura usługa ta nie powinna wiązać się z jakimkolwiek dodatkowym obciążeniem klienta. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.